Efnan Varol

Beş yıldır Ümraniye Müzik Evinde kızım piyano dersleri alıyor. Başta Çetin öğretmenimiz olmak üzere her anlamda donanımlı düzgün bir ekip. Kızım severek gidiyor öğretmenimizin ilgisi alakası ve çalışmalarından son derece memnunuz.Daha Fazla Oku...

Fazilet Varol / Annesi
Zeynep Günbay

Yaklaşık altı aydır 9 yaşındaki kızım beyza için gitar dersi alıyoruz..Eğitimleri son derece güzel ve etkili.Aldığı dersler daha disiplinli olmasına yaradı.Derslerine de faydası oldu..Beni en çok memnun eden bütün eğitmenlerin çocuklara sevecen,özenli ve saygılı yaklaşımları..

Zeynep Günbay / Annesi
Yiğit Öç

Burada tam olarak 1.5 yıldır varım ve bana gitarda normalde öğrenebileceğim çoğu şeyin 2 3 katını vererek öğrettiler çok teşekkür ederim

Kerem Özer

Müziği sevdiren, eğitimi iş gibi değil aşk ile yapan öğretmenlere sahip bir müzik eğitim merkezi.

Süleyman Özer / Babası
Ahsen Ünver
"Çocuklarınızı güvenle bırakacagınız tam bir aile ortamı."
Melek Ünver / Annesi
Yalın/Yağız Can Çelik
"Herhafta bitiminde yoğunluğa ve yorgunluklarına rağmen çocuklarımın istekle geldikleri müzik evimiz 😊 oturup beklerken bile çocukların çalışmalarını müziği dinlemek çok zevkli ..... Herşey için teşekkürler"
Nimet Çelik / Annesi
Yaren Name Balkav
"5 yıldır kızımın gittigi gitar egitimi aldigi bir kurs,2 yıldır oglumda electro gitar dersi alıyor bir kac ayda ben baglama dersi aldım,cevremdeki esime dostuma tavsite ettim vede memnun kaldılar..Gözüm arkada kalmadan cocuklarımı gönderebildigim ve iyi bir müzik egitimi.aldıklarına inandıgım bir müzik evi..Çetin bey esine az rastlsnan bir kişılık ve karekter ve müzık egitmeni😊devamında diger müzık egitmeleride öle😊yazabilcek cok sey var bence memnuniyetime kelimerin yetersiz kalcagını düsünüyorim sevgi ve saygılarımla..Nurdan Köse."
Nurdan Köse / Aneesi
Sude Özerdem
"...SAMİMİ , İÇTEN , KENDİNİ HER YÖNDEN YETİŞTİRMİŞ BAŞARILI BİR EĞİTİMCİ ,2013 ÜME nin İLK KONSERİNDE KIZIMDA VARDI. Kızıma çok şey kattığına inanıyorum. Bu yıl tekrar başlayacağız.ÇETİN BEY İYİKİ VARSINIZ .İLÇEMİZ İÇİN VAZGEÇİLMEZSİNİZ. 3 hafta önce de yeğenim 4 yaşında bale eğitimine başladı. ÜME de görev alan hocaları da dikkatli seçtiğinize inanıyorum ve güveniyorum. ÜME ye başarılı çoçuklar yetiştirmeye devam diyorum."
Hülya Özerdem / Annesi
Naz Temel
"ÜME ve Çetin Karahan hocanın en küçük piyano öğrencisiydi ders almaya başladığında Naz. Yaz dönemi ara versekte zaman zaman, hep aynı heyecan ve sevgiyle devam ettik derslere kaldığımız yerden. Kızımı gözüm kapalı bırakacağım bir yer oldu daima ÜME . Çetin hoca işini severek yapan özverili bir müzik eğitmeni. Müzik yolunda bir gün tekrar Naz ile yollarınızın kesişmesi umuduyla, emekleriniz ve kazandırdığınız tüm değerli bilgiler için çok teşekkür ederiz 😊 Leyla Temel"
Leyla Temel / Annesi
Deniz Aydın
"Umraniye Muzik Evi'nin kapisindan 6 yil once girdim. O gunden beridir samimi ve profesyonel egitmenleriyle biz kursiyerler icin her zaman bir kurstan fazlasi oldu. Icinde bulundugumuz her an kendimizi rahat ve hayallerimize yakin hissediyoruz. Simdi muzigin ardindan, bale ogrencilerine de egitim ortami saglanmasi beni oldukca mutlu ediyor. Burasi artik sadece bir muzik evi degil bir "sanat evi" olma yolunda ilerliyor. :)"
Deniz Aydın
Cem İşeri
"Ümraniyenin en nezih en güzel müzik evi, tecrübe ve eğitim konusunda harika bir yer teşekkürler Ümraniye Müzik Evi"
Cem İşeri

MÜZİK KURSLARI

>Akustik Gitar Kursu
>Akordeon Kursu
>Bağlama Kursu
>Bas Gitar Kursu
>Bateri Kursu
>Elektro Gitar Kursu
>GSL/GSF Hazırlık Kursu
>Keman Kursu

 

 

 
>Klasik Gitar Kursu
>Konservatuvara Hazırlık Kursu
>Ney Kursu
>Piyano Kursu
>Şan Kursu
>Ukulele Kursu
>Yan Flüt Kursu

Yakınımızdaki yerler: Can Park AVM, Ümran Poliklinik, Yamanevler İlköğretim Okulu, Çarşı Metro Durağı, Yamanevler Metro Durağı,  Ümraniye Sondurak’taki Shell Benzinliğin (Ümran Poliklinik) karşı çaprazında, köşedeki Üçel Kuyumculuk’un üst katındayız.

Alemdağ Caddesi üzerindeki Can Park AVM’yi Üsküdar istikametine doğru 100 metre kadar geçince Küçüksu Caddesi’ne dönüşte sağda kalıyoruz. Köşedeki Nevzatbey İş Merkezi’nin 2. Katındayız.
 

Her branşın ücreti farklılık gösteriyor. Ücret bilgisi almak için eğitim almak istediğiniz enstrüman sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Dersler birebir olarak yapılmaktadır. Pandemi dolayısıyla grup dersi yapmıyoruz. Ancak talep doğrultusunda aynı sosyal ortamı paylaşan kişiler (kardeş olan veya aynı iş yerinde çalışanlar) için en fazla 3 kişilik olacak şekilde grup dersi açabiliyoruz. 

Evet yeterli olur. 1 derste öğrenilen çalışmaların her gün düzenli olarak tekrar edilmesi gerekiyor. Çünkü öğrenilenlerin reflekse dönüşebilmesi için motor becerilerin ve kas hafızasının gelişmesi gerekiyor. Bunun gerçekleşmesi içinse belli bir disiplin içinde tekrar çalışmaları yapılmalıdır. Bunların sağlanması durumunda haftada 1 saat yeterli olacaktır. Aksi takdirde örnek olarak 1 gün 5 saat ders yapılsa ve diğer günler hiç tekrar yapılmazsa hiç bir faydası olmayacaktır.

Daha önceden belirli bir müzik eğitim, almış olup belli bir seviyeye gelmiş kişiler için aynı süreçte birden fazla enstrüman eğitimi alınabilir. Ancak müzik eğitimine yeni başlayacaksınız bu süreç size ağır gelebilir ve kendinizi başarısız hissederek müzikten uzaklaşabilirsiniz. Bunun olmaması için çalmayı istediğiniz enstrümanlar arasından tek bir seçim yapıp ona yönelmenizdir. Pratik için ayıracağınız sürenin %100’nü tek bir enstrümana yoğunlaştırmak gelişim hızınızı büyük ölçüde arttıracaktır. 

Eğer bir kaç enstrüman arasında kararsız kaldıysanız deneme derslerimize katılıp, hangisinin sizin için daha uygun olduğuna karar vermeniz konusunda size yardımcı olabiliriz. Bunun için bizimle iletişime geçip randevu almanız gerektmektedir. 

Dilerseniz arttırabilirsiniz. Ama bizim tavsiyemiz önce haftada bir dersle başlamanızdır. Dünya genelinde enstrüman eğitimi haftada 1 gün 30-60 dk. arasında yapılmaktadır. Dışardan bakıldığında azmış gibi görünen bu sürenin yetersiz olabileceği düşüncesi varsa önce haftada 1 dersle başlayın deriz. Derse başladıktan sonra göreceksiniz ki öğrenilenlerin sonraki derse kadar pekiştirilebilmesi için 1 haftalık süre ideal olandır. Derste öğrenilenleri tekrar etmek için ayrılan süre günde bir kaç saatten fazlaysa pratik yapmak için yeni çalışmalara ihtiyaç olabilir. Öğretmeninizin de onayıyla işte o zaman ders süresini arttırmak sizin için faydalı olacaktır.

Yaş olarak uygun ve fiziksel yeterliliği varsa çocuğunuzu müziğe yönlendirebilirsiniz. Çocuğunuzun müziğe ilgisi olup olmadığını anlayabilmek için deneme derslerimize ücretsiz katılabilirsiniz. Hangi enstrümanlara ilgisi varsa çocuğunuzu o enstrümanlarla tanıştırarak karar vermesini sağlayabilirsiniz. Ders ortamını görmek, öğretmeniyle tanışmak, enstrümanın sesini yakından duymak ve dokunup çalmayı denemenin onda uyandırdığı duygular, doğru enstrüman seçimini yapmasını sağlayacaktır. 

Bu sözü 17 yaşındaki öğrenciden de 70 yaşındakilerden de duyuyoruz. Eğer amacınız konservatuvar eğitimi almak ise evet, orta yaşta olmak konservatuvar eğitimi için uygun değildir.  Konservatuvar eğitimi için ne kadar erken başlanılırsa o kadar iyidir ve “olmazsa olmaz”ları vardır. 

Hobi olarak müzikle ilgilenme istiyorsanız belirli ölçüde işitme becerisine sahip olmak ve öğrenilenleri düzenli tekrar etmek yeterli olacaktır. Sanat eğitimlerinde ilerleme kaydedebilmek için ortak nokta şudur: Düzenli tekrar etmek. Bu konu o kadar önemlidir ki bununla ilgili yapılan bilimsel araştırmalar, yazılan makaleler hep aynı adresi gösterir. Belirli aralıklarla düzenli tekrar etmenin sonucunda hem zihin, hem kas hafızası normalden daha hızlı gelişir ve öğrenilenler kalıcı olur. 50 yaş üzerinde onlarca öğrencimiz oldu. Bir çoğu benzer düşünce içindeydi. Ancak 5 yaşında da olunsa 50 yaşında da olunsa şunu görüyoruz ki; sadece öğrenilenleri yeteri kadar tekrar etmeyenler bir enstrüman çalamıyor. Bunu sağlamak da ancak o enstrümanı çalma isteğiniz kadar güçlü oluyor.

Yıl sonunda öğrenci ve öğretmenlerimizin birlikte aynı sahneyi paylaştıkları gurur verici muhteşem anları biz de özledik. Pandemi dolayısıyla bu tür etkinliklere maalesef bir süre ara verdik.

Call Now Button
× Whatsapp